Leczenie dzieci

 depresja łódź, klinika leczenia depresji łódź, ośrodek leczenia nerwic i depresji łódź, stomatologia pełna narkoza łódź, uzależnienia łódź

  1. Wizyta adaptacyjna
  2. Profilaktyka stomatologiczna
  3. Leczenie zębów mlecznych

Wizyta adaptacyjna

Serdecznie zapraszamy dzieci od drugiego roku życia oraz ich rodziców na pierwszą wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko zobaczy, jak wygląda fotel stomatologiczny, będzie mogło obejrzeć, dotknąć podstawowe narzędzia stomatologiczne, wspólnie policzymy ilość ząbków w jamie ustnej dziecka. U współpracującego dziecka możemy już zastosować fluoryzację, polegającą na ”malowaniu” ząbków żelem zawierającym fluor. Na każdego dzielnego pacjenta czeka nagroda –niespodzianka


Profilaktyka stomatologiczna

  • Profilaktyka próchnicy u pacjentów w wieku rozwojowym opiera się na:
  • fluoryzacji kontaktowej
  • lakierowaniu powierzchni gładkich zębów
  • lakowaniu- zabezpieczeniu bruzd i szczelin specjalnym materiałem wydzielającym fluor
  • likwidowaniu płytki nazębnej przez zabiegi higieniczne.

    Zabiegi profilaktyczne w połączeniu z odpowiednią dietą, skutecznie zmniejszają ryzyko powstania próchnicy. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dzięki takim regularnym wizytom gabinet stomatologiczny nie będzie kojarzył się dziecku z bólem i nieprzyjemnymi zabiegami. Na każdego dzielnego pacjenta czeka dodatkowo nagroda-niespodzianka.

Leczenie zębów mlecznych

U małych pacjentów, którzy nie pozwalają na dłuższe zabiegi, można wykonać lapisowanie, polegające na impregnacji próchnicowo zmienionych tkanek zęba roztworem azotanu srebra, co powoduje ich utwardzanie się i zwiększenie odporności na działanie czynników próchnicotwórczych. Zabieg jest bezbolesny, powtarza się go trzy razy w odstępach tygodniowych, a następnie co pół roku.

U pacjentów współpracujących można opracować ubytek próchnicowy maszynowo i wypełnić materiałem światłoutwardzalnym, wydzielającym fluor, dostępnym w różnych kolorach.

Kiedy próchnica jest zaawansowana, czasem konieczne jest leczenie metodą amputacyjną, polegającą na usunięciu miazgi z komory zęba, przykryciu miazgi kanałowej pastą, która ją mumifikuje. A następnie założeniu wypełnienia.

   

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.