Leczenie w znieczuleniu ogólnym

 depresja łódź, klinika leczenia depresji łódź, ośrodek leczenia nerwic i depresji łódź, stomatologia pełna narkoza łódź, uzależnienia łódź

 

Stomatologia w znieczuleniu ogólnym obejmuje wszystkie zabiegi, jakie wykonuje specjalista stomatolog przy wyłączeniu świadomości Pacjenta za pomocą narkozy. Do niedawna była ona dostępna wyłącznie w warunkach klinicznych, dla osób ze wskazaniami medycznymi. jest metodą coraz częściej stosowaną nie tylko ze wskazań medycznych, ale także na życzenie Pacjenta. Pozwala na kompleksowe uzupełnienie ubytków próchnicowych podczas jednego zabiegu, nad którego przebiegiem czuwa anestazjolog.

Leczenie zębów pod narkozą jest szczególnie polecane w przypadku dzieci, osób niepełnosprawnych oraz wszystkich tych, którzy pragną zadbać o siebie oszczędzając sobie bólu i stresu związanego z zastosowaniem metod tradycyjnych, zwłaszcza przy leczeniu kanałowym, szyjek zębowych czy tzw. zębów mądrości.

Usuwanie zębów pod narkozą daje Pacjentom ogromny komfort wyłączenia świadomości podczas często skomplikowanego zabiegu ekstrakcji. Pozwala stomatologom skupić się maksymalnie na pracy w polu operacyjnym, dzięki temu konieczne czynności przebiegają sprawniej, a Pacjent po wizycie zachowuje tylko dobre wspomnienia.

Usuwanie zębów pod narkozą to podobnie jak w przypadku leczenia, metoda polecana dzieciom, osobom niepełnosprawnym oraz wszystkim tym, którzy odczuwają strach przed wizytą u stomatologa.

Narkoza to całkowicie bezpieczne znieczulenie ogólne (uśpienie). Leki zwykle podawane są dożylnie przez asystującego lekarzowi anestezjologa. Na twarz pacjenta nakładana jest maseczka, a przez nią podaje się tlen. Głębokość narkozy może być różna w zależności od zabiegu.

Lekarz anestezjolog kwalifikuje pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj i czuwa nad stanem i bezpieczeństwem pacjenta podczas zabiegu. <py;">Znieczuleniu ogómu, potocznie zwanemu narkozą, poddaje się, co roku miliony dzieci we wszystkich grupach wiekowych. Przy zabiegach m.in. chirurgicznych, laryngologicznych, jednak przy zastosowaniu w zabiegach stomatologicznych nadal budzi wiele kontrowersji.

W sytuacji zapalenia wyrostka żaden rodzic nie zastanawia się czy decydować się na znieczulenie ogólne, przecież to sytuacja zagrożenia życia. Pozostawienie zębów mlecznych bez leczenia wiąże się z rozwojem różnego rodzaju zapaleń, począwszy od zapalenia miazgi zęba, poprzez zapalenie okostnej, aż do okołoszczękowych procesów zapalnych. Powikłaniem może być nawet zakrzepowe zapalenie splotu skrzydłowego i następowe zapalenie opon mózgowych. Czy to nie jest sytuacja zagrożenia dla naszego dziecka?

Konsekwencje zdrowotne, które wynikają z zaniedbania leczenia zębów, są bez porównania większym obciążeniem dla organizmu niż samo znieczulenie ogólne.

Natomiast zmuszanie dziecka siłą do poddania się leczeniu stomatologicznemu jest równie fatalnym wyjściem, gdyż powoduje często nieodwracalny uraz psychiczny i opór przed jakimkolwiek leczeniem ( m.in. dentofobia).
W przypadku dzieci 2-3 letnich, przy rozległej próchnicy, narkoza jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Takie dzieci są jeszcze za małe na współpracę ze stomatologiem, a tym bardziej nie są w stanie wytrzymać na fotelu dłużej niż kilka sekund. Przy opracowywaniu zęba mlecznego potrzebne jest pole manewru, a przy małej buźce jest to dość ograniczone i wymaga dużej precyzji. Tym bardziej przy leczeniu zęba kanałowo, które to wymaga większej ilości czasu i bezwzględnej współpracy ze strony małego pacjenta. Czasami czas jest sprzymierzeńcem dziecka, które potrzebuje zaadaptować się z wizytami u dentysty. Jednak w przypadku rozległej próchnicy, kiedy dziecko zacznie w końcu współpracować, po zębach juz może nie być śladu. Zostaną "zjedzone" przez próchnicę i ukruszą sie na wysokości dziąseł. W konsekwencji powodując stany zapalne, ropnie i przetoki. Dlatego w przypadku, gdy nie osiągnie się współpracy, dla dobra dziecka lepiej nie odwlekać decyzji o zabiegu w znieczuleniu ogólnym

   

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.