Psychoonkologia

Motto

Żadne dwie osoby nie są do siebie podobne w zdrowiu, dlatego żadne dwie osoby nie są do siebie podobne w chorobie, a żadna diagnoza nie jest zakończona lub dokładna, jeśli nie obejmuje oceny charakteru czy organizmu pacjenta….dlatego leczenie chorego człowieka słusznie wymaga diagnozy nie tylko choroby, lecz sposobu i stopnia, w jaki jej przypuszczalne zasadnicze cechy są modyfikowane przez jego osobiste cechy charakteru, cechy dziedziczne, które się w nim zbiegły, przez zmiany w nim zapisane, warunki jego przeszłego życia i wiele innych rzeczy.

James Piaget (1885)

 

Psychoonkologia – to dość młoda dziedzina nauki, w Polsce pojawiła się wraz z powstaniem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego w 1992 roku. W ostatnim czasie psychoonkologia rozwija się bardzo dynamicznie wskazując na ścisły związek ludzkiej psychiki z kondycją fizyczną  
i stanem zdrowia człowieka . Psychoonkologia zyskuje coraz większe znaczenie w leczeniu pacjentów z chorobą nowotworową i stanowi  wsparcie dla ich rodzin w momencie diagnozy, podczas procesu leczenia, w okresie odzyskiwania zdrowia, jak również w sytuacji wznowy i leczenia paliatywnego. Podstawowymi założeniami psychoonkologii jest prewencja i profilaktyka raka, łagodzenie psychologicznych  następstw choroby i leczenia u pacjentów onkologicznych i ich rodzin oraz działania psychoprofilaktyczne nastawione na personel medyczny współpracujący z osobami chorymi onkologicznie i ich bliskimi.

Proponujemy psychoterapię indywidualną osób chorych onkologicznie i ich rodzin, jak również cykl warsztatów dla osób chorych i ich bliskich w zakresie min. radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami  oraz warsztaty dla  personelu medycznego min. w zakresie skutecznego porozumiewania się z chorym i nawiązywania dobrego, empatycznego kontaktu.

   

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.